«Бошки отобью». Депутатам «Голоса» угрожал представитель фармкомпании из-за закона о снижении цен на лекарства

Автор:
Костя Андрейковец
Дата:

На заседании Комитета по вопросам здоровья нации, где депутаты фракции «Голос» Ольга Стефанишина и Александра Устинова представляли законопроект № 2089 о снижении цен на лекарства, бывший советник министра здравоохранения и заместитель директора фармкомании «ИнтерХим» Александр Чумак начал угрожать.

Об этом сообщила пресс-служба партии, а Стефанишина опубликовала в Facebook видео инцидента.

«Давайтє начінайтє, бо я щас їм бошкі атаб‘ю», - сказав Олександр Чумак, екс-радник (а по факту досі радник) міністра охорони здоров‘я Zoryana Skaletska, коли я представила законопроект 2089 про зниження цін на ліки в Україні сьогодні на Комітеті.Це так колишній працівник (чи досі працівник?) фармацевтичної компанії, який невідомо що робить в залі комітету, сидячи поряд із заступником міністра Андрієм Семиволосом, вказує, що треба робити з авторами законопроекту (тобто мною та Ustinova Alexandra). І дає команду дистриб‘юторам і фармвиробникам «валити» наш законопроект. З одного боку, це реально страшно, коли така людина прямо висловлює погрози. З іншого, я точно розумію, на який мозоль наступили ми з Сашею тим, хто хоче лишити ціни на ліки надвисокими в Україні.Напевно, через це Комітет сьогодні провалив наш законопроект 2089 і рекомендуватиме Раді відправити його на доопрацювання-тобто в утиль.Або члени Комітету, включно з Mihail Radutsky бояться, що їм повідривають бошки за реальні зміни на благо пацієнтів. Або... інших пояснень я не маю(Так от, шановні друзі.Я НЕ БОЮСЯ.Зміни, особливо в такій чутливій сфері, як охорона здоров‘я - це завжди важко. Але це потрібно мільйонам українців, які сьогодні втридорога переплачують за ліки в наших аптеках.Тому дуже чекаю розгляду проекту закону в залі парламенту і сподіваюся, що там рука фарми не така всемогутня.Далі точно буде 😉#ЗдоровяНаціїСмертьВорогам#РеваншАстанавісь

Gepostet von Olga Stefanyshyna am Mittwoch, 27. November 2019

«Начинайте, или я им сейчас бошки отобью», — сказал Чумак во время обсуждения проекта.

Стефанишина отметила, что закон дает возможность закупать лекарства в странах, где они дешевле, и убивает монополию, которую создали украинские фармкомпании. По ее словам, Чумак «дал команду дистрибьюторам и фармпроизводителям валить законопроект», и Комитет его не поддержал.

В «Голосе» назвали высказывание Чумака прямой угрозой.

«С одной стороны — это реально страшно, когда такой человек прямо угрожает. С другой — я точно понимаю, на какую мозоль наступили мы с Сашей тем, кто хочет оставить цены на лекарства сверхвысокими в Украине. Наверное, поэтому Комитет будет рекомендовать Раде отправить наш законопроект на доработку, то есть в утиль», — написала нардеп.