Порошенко в Брюсселе посоветовал Зеленскому идти его дорогой

Автор:
Елена Мельник
Дата:

Facebook / Петро Порошенко

Действующий глава государства Петр Порошенко пожелал новоизбранному президенту Владимиру Зеленскому идти его дорогой.

Такое заявление он сделал во время выступления на конференции высокого уровня для лидеров стран «Восточного партнерства» в Брюсселе. В конце речи модератор спросила Порошенко, что бы он пожелал своему преемнику на посту.

«Просто идти дорогой президента Порошенко, и все», —сказал Порошенко, улыбаясь.

Сьогодні у Брюсселі вітаю усіх з десятиріччям Східного партнерства. У 2009 році я був міністром закордонних справ, і, розпочинаючи розвиток Східного партнерства, ми вірили, що воно буде плідним, сприятиме поверненню до спільної європейської родини. Події листопада 2013, Саміт Східного партнерства у Вільнюсі – один з найдраматичніших моментів у сучасній історії України. Тоді мала бути підписатна Угода про Асоціацію з ЄС, але, на жаль, так не сталося. Наступного дня люди вийшли на вулиці, вимагаючи євроінтеграції і співпраці з ЄС. Потім були трагічні події Революції Гідності, анексія Криму і розгортання російської військової агресії проти України. Коли мене обрали Президентом, Україна була на межі банкрутства, 80% банків у системі не функціонували. ВВП – мінус 14%. Інфляція – 49%. Золотовалютний резерв – 5 млрд, зобов’язання по виплатах 7 млрд. Ніхто не вірив, що Україна виживе. Але минуло 5 років і ми маємо великі зміни.Одна з найважливіших реформ в Україні – це реформа децентралізації. За 5 років місцевий бюджет зріс всемеро. Ми відбудували економіку, створили незалежну церкву, захистили нашу мову і відродили армію. І наш шлях до миру, процвітання та добробуту продовжується. Дякую нашим європейським партнерам за підтримку на цьому шляху.

Gepostet von Петро Порошенко am Dienstag, 14. Mai 2019

Конференцию высокого уровня, посвященную 10-летию «Восточного партнерства», председатель Европейской комиссии Жан-Клод Юнкер открыл со слов благодарности Порошенко.

«Мы друзья очень много лет. Мы работали вместе, делая все возможное: он — в интересах своей страны, я служил интересам Европейского Союза, что одно и то же. Спасибо тебе, Петр, за все, что ты сделал», — сказал Юнкер. Он отметил, что это не последний раз, когда они встречаются вместе.