ФСБ пыталась внедрить в Украину своих агентов под видом священников

Просмотры:
1259
Автор:
Ольга Матвеева
Дата:

Пресс-служба Президента Российской Федерации

Федеральная служба безопасности России пыталась завербовать украинца как разведагента, чтобы он собирал данные под видом монаха. Об этом говорится в сообщении СБУ на официальной странице в Facebook.

Украинец родом из Черновцов проживал в Крыму. После аннексии полуострова из-за его проукраинской позиции им заинтересовались российские спецслужбы. Он жил как послушник на территории одного из монастырей. ФСБ решили использовать его по религиозной линии. По их задумке, ему нужно было выполнять разведывательные задачи на территории Украины.

А чтобы мужчина стал более сговорчивым, спецслужбы поместили его на принудительное лечение в психиатрическую больницу. Через несколько месяцев ему удалось все же выйти на свободу и вернуться на материковую Украину.

Также было установлено, что одного из россиян ФСБ планировала использовать для выполнения специальных задач в мусульманской среде на территории РФ и Украины.

Для этого мужчина должен был пройти «курс молодого бойца» в образовательных учреждениях религиозной направленности Ближнего Востока или Южной Азии. После отказа его арестовали по обвинению в распространении наркотиков. Позже ему снова предложили сотрудничать. Он отказался и срочно покинул Россию. Сейчас он надеется получить статус беженца и остаться жить в Украине.

Вербування громадян спецслужбами РФ

Російські спецслужби продовжують практику «внєдрєнія» в Україні своїх агентів під виглядом псевдоцерковників. При цьому віросповідання та конфесійна приналежність не має для них ніякого значення. Наші контррозвідники викрили один із механізмів спецслужб РФ із вербування таких «місіонерів».У цей спосіб до вчинення державної зради співробітники «кримської філії» ФСБ змушували чернівчанина, який до березневих подій 2014 року мешкав у Криму. Через відкриту проукраїнську позицію ним досить швидко зацікавились ворожі спецслужби. До того ж чоловік був прислужником в одному з монастирів, тому «таваріщі» вирішили використати його за релігійною лінією. Розвідувальні завдання на території України він мав виконувати під виглядом монаха. А щоб чоловік став більш зговірливим, то продовжувачі традицій КДБ, за звичкою, помістили його на примусове лікування до психіатричної лікарні. Через кілька місяців чоловіку все ж вдалося звільнитися та повернутися на материкову Україну.Не шкодують в Росії і власних громадян. Ми встановили, що одного зі своїх співвітчизників феесбешники планували використати для виконання спеціальних завдань у мусульманському середовищі на території РФ та України. Для цього чоловік мав пройти «курс молодого бійця» в освітніх закладах релігійної спрямованості Близького Сходу або Південної Азії. Після відмови його певний час тримали під вартою за звинуваченням у розповсюдженні наркотиків. Після повторної пропозиції конфіденційного співробітництва росіянин поспіхом покинув країну. Зараз він сподівається отримати статус біженця та залишитись жити в Україні.Ось такі «духовниє скрєпи» від ФСБ.

Gepostet von Служба безпеки України am Freitag, 30. November 2018